LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Τετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Τρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Τρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
Τετ 20 Μαϊος 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
Τετ 20 Μαϊος 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
Παρ 15 Μαϊος 2009, 11:14 από mikez

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΒΕΖΕΡ ΣΤΟ PROTATHLIMA.COM

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΒΕΖΕΡ ΣΤΟ PROTATHLIMA.COM

Δημοσίευση από mikez Την / Το Τετ 19 Μαρ 2008, 00:12

Άνταμ, τι ακριβώς συμβαίνει με εσένα και την Αλκή;
Είπαν στους παίκτες χθες ότι δεν είμαι στην ομάδα πλέον. Εγώ είμαι καθαρός, δεν έκανα τίποτα για το κακό της ομάδα, αλλά ούτε και απέναντι στους συμποδοσφαιριστές μου, στον προπονητή αλλά και σε οποιοδήποτε. Κάποιοι με πιστεύουν κάποιοι όχι. Θέλουν να μου φορτώσουν τις ενοχές πάνω μου.

Σου μίλησαν μετά το ματς με τον Ολυμπιακό;
Μου είπαν ότι το φταίξιμο ήταν δικό μου στο γκολ που δεχθήκαμε απέναντι στον Ολυμπιακό. Επίσημα κανείς δεν μου είπε τίποτα βέβαια, όλα ήταν κουτσομπολιά. Το ίδιο έγινε και στο ματς με την Άχνα στο 1-1 κατηγορώντας με για το τελικό αποτέλεσμα αφήνοντας υπονοούμενα.

Αυτό πως τα βλέπεις;
Δεν ξέρω. Παίζουν μαζί μου, παίζουν με το όνομα μου και αυτό δεν είναι σωστό από την πλευρά τους. Πίστεψε με είμαι καθαρός. Εδώ και δύο μέρες η οικογένεια μου και εγώ είμαστε χάλια. Η γυναίκα μου κλαιει όλη μέρα και ανησυχεί για το μέλλον μας επειδή πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε και με έδιωξαν.

Με ποιους μίλησες από την Αλκή;

Με κανένα. Μου είπαν να μιλήσω με τον πρόεδρο αλλά παίρνω τηλέφωνα και κανείς δεν απαντά γιατί ο πρόεδρος ταξιδεύει συνεχώς.

Σήμερα πήγες στην προπόνηση;

Ναι, πήγα για να μιλήσω στους συμπαίκτες μου. Δεν μου επιτράπηκε να κάνω προπόνηση, επειδή μου έδωσαν ένα χαρτί που δεν μου το επιτρέπει. Αλλά κανείς δεν μου είπε το λόγο και την αιτία. Απλά δεν μου επέτρεψαν να προπονηθώ. Είμαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και έχω δικαίωμα να κάνω προπόνηση, πρέπει να κάνω προπόνηση. Δεν είναι σωστό αυτό εκ μέρους τους. Χθες στην προπόνηση ήρθε ο πρόεδρος και μίλησε σε όλους τους ποδοσφαιριστές και τους είπε ότι τελείωσα από την ομάδα. Κανείς όμως δεν ήρθε σε μένα να μου πει το λόγο. Ήρθαν και μου είπαν να μην πάω στην προπόνηση γιατί ο πρόεδρος θέλει να μου μιλήσει το απόγευμα. Αυτό έγινε χθες…

Τι σκέφτεσαι για το μέλλον σου;
Εγώ θέλω να είμαι στην ομάδα και να προσφέρω, αλλά αν έχουν κάτι μαζί μου να έρθουν να μου το πουν. Αν έχουν κάτι μαζί μου τότε γιατί δεν πάνε στην αστυνομία να με καταγγείλουν. Δεν καταλαβαίνω. Να κατηγορείς παίκτες είναι το πιο εύκολο στην Κύπρο. Δεν μπορώ να καταλάβω. Πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό είχα να παίξω αρκετούς μήνες. Με έβαλε στο ματς με τον Εθνικό επειδή υπήρχαν τραυματισμοί και με τον Ολυμπιακό επειδή απουσίαζε ο Άθως με κάρτες και πιστεύουν ότι μπορεί να έκανα κάτι; Πολλοί παίκτες γνωρίζουν ότι δεν πρόκειται να πάω πίσω στην χώρα μου και θέλω να μείνω μόνιμα εδώ. Τα παιδιά μου πηγαίνουν σχολείο εδώ. Θέλω να συνεχίσω τερματοφύλακας και μετά να κάνω κάτι άλλο στην Κύπρο. Τι νομίζουν ότι είμαι ηλίθιος; Δεν θα έπαιρνα λεφτά ποτέ στη ζωή μου. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και δεν καταλαβαίνω. Με έδιωξαν και αυτό παραπάει. Πήγα στην προπόνηση και μίλησα στους συμπαίκτες μου και τους είπα. Μπορώ να σας κοιτάξω όλους σας στα μάτια επειδή δεν έκανα τίποτα εις βάρος κανενός. Η συνείδηση μου και η καρδιά μου είναι καθαρή. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Είμαι πολύ απογοητευμένος. Είδα το παιχνίδι απέναντι στον Ολυμπιακό στην τηλεόραση, αλλά δεν είδα τίποτα το περίεργο. Στο δεύτερο ημίχρονο έσωσα την ομάδα τρεις φορές από βέβαιο γκολ και νομίζουν ότι έκανα κάτι; Πώς;

Σε βλέπω πάρα πολύ πικραμένο.

Βέβαια και είμαι. Αν δεν είναι ευχαριστημένοι από μένα να έρθουν να συζητήσουμε και να βγάλουμε μια άκρη. Να μου πουν αν είναι να πάω σπίτι, να τα βρούμε με τα χρήματα και να τελειώνει. Το να πάω στην αστυνομία και να τα καταγγείλω αυτά είναι το ευκολότερο. Μπορώ να αποδείξω ότι δεν έκανα κάτι και ότι δεν πήρε χρήματα σε όλη μου την ζωή από κανέναν. Ποτέ μα ποτέ. Πριν το παιχνίδι με την ΑΕΚ μου είπαν δεν είμαι στην ομάδα. Δεν μου είπαν τίποτε άλλο. Δεν αντέδρασα όμως γιατί γνώριζα ότι είναι το δυσκολότερο και σημαντικότερο παιχνίδι γι’ μας και δεν ήθελα να δημιουργήσω προβλήματα στην ομάδα.

Αύριο, Άνταμ θα πας στην προπόνηση;
Όχι. Μου έδωσαν ένα χαρτί που ίσχυε να μην πάω σήμερα προπόνηση και μου έδωσαν και ένα άλλο που μου απαγορεύουν να πάω προπονήσεις μέχρι το τέλος της βδομάδας.

Θα επιστρέψεις την άλλη βδομάδα δηλαδή.

Δεν ξέρω. Ο πρόεδρος είπε δεν είμαι ποια στην ομάδα. Αυτό δεν μου το είπε εμένα. Το είπε στους άλλους παίκτες και αυτοί με έπαιρναν τηλέφωνο και με ρωτούσαν τι συνέβη. Εκπλάγηκα. Δεν μίλησε μαζί μου να μου πει τι συμβαίνει και το είπε στους υπόλοιπους παίκτες.

Αυτό είναι αντιεπαγγελματικό.
Αν γνώριζες τι συμβαίνει στην Αλκή, αυτό δεν θα σε εξέπλησσε. Αυτό που έγινε μαζί μου δεν ονομάζεται ποδόσφαιρο. Είναι πολύ μακριά από το ποδόσφαιρο. Θέλω μια απάντηση σε όλα αυτά, αλλά κανείς δεν μου την δίνει. Τηλεφωνούσα στο Νίκο Λίλλη και μου έλεγε είμαι στην Ελλάδα και δεν ξέρω τίποτα.

Αν συνεχιστεί αυτό θα προσφύγεις στη FIFA;

Ναι, σίγουρα. Δεν μπορώ να τους αφήσω να το κάνουν αυτό στο όνομα μου. Δεν είναι σωστό. Δεν θέλω να το κάνω όμως. Αν κάτσουμε κάτω και βρούμε μια λύση τότε εντάξει. Έχω συμβόλαιο με την ομάδα ακόμα ένα χρόνο. Αν δεν με θέλουν να έρθουν, να συζητήσουμε και να βρούμε μια λύση.

Τι πιστεύεις για τα εναπομείναντα παιχνίδια;
Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα, αλλά δεν πιστεύω ότι θα πάμε δεύτερη κατηγορία. Απέναντι στη Σαλαμίνα δεν υπάρχει περίπτωση να χάσουμε με 3-0, σίγουρα. Μετά όμως, ο Άρης πιστεύω αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απ’ εμάς. Παίζουν καλύτερα. Η ΑΕΛ δεν είναι πολύ καλή, αλλά η Δόξα είναι μια πολύ δυνατή ομάδα. Ποιος θα πάει στη δεύτερη κατηγορία τελικά, δεν ξέρω. Πάντως, κάτι πρέπει να αλλάξει στην ομάδα...
mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΒΕΖΕΡ ΣΤΟ PROTATHLIMA.COM

Δημοσίευση από green Την / Το Τετ 19 Μαρ 2008, 03:43

υπάρχουν μερικές πιθανότητες να μήνουν πάντως
green
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης