LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Τετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Τρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Τρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
Τετ 20 Μαϊος 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
Τετ 20 Μαϊος 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
Τετ 20 Μαϊος 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
Παρ 15 Μαϊος 2009, 11:14 από mikez

Μπάμπα: «Δεν μίλησα με άλλη ομάδα»

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Μπάμπα: «Δεν μίλησα με άλλη ομάδα»

Δημοσίευση από green Την / Το Σαβ 12 Απρ 2008, 13:02

Πρόκειται για ένα ποδοσφαιριστή που ξεχώρισε με τη φετινή του παρουσία στο πρωτάθλημά μας. Με τις εμφανίσεις του κατάφερε να κλέψει την καρδιά των οπαδών του Απόλλωνα και να εξασφαλίσει το θαυμασμό όλων των υπολοίπων. Ποδοσφαιριστής που τρέμουν οι αντίπαλοι τερματοφύλακες, πραγματικά ισχυρό «όπλο» στις τάξεις της Λεμεσιανής ομάδας. Δεν είναι τυχαία λοιπόν που το τελευταίο διάστημα ο Αρούνα Μπαμπαγκίτα βρίσκεται στο επίκεντρο της δημοσιότητας και στο στόχαστρο αρκετών ομάδων.

Ο Απόλλωνας δηλώνει αποφασισμένος να τον κρατήσει στη δύναμή του. Ο ίδιος εντούτοις, αφήνει μετέωρο το θέμα αυτό χωρίς να αποκαλύπτει αν θα συνεχίσει ή όχι στην Κύπρο και αν τελικά μείνει, κατά πόσο θα συνεχίσει στους «γαλάζιους» της Λεμεσού. Παρά τη δημοσιότητα που εκλαμβάνει το θέμα της μεταγραφής του όμως, ο ποδοσφαιριστής δηλώνει πως αυτό που προέχει τώρα είναι η προσπάθεια του Απόλλωνα για διάκριση μέσω Κυπέλλου και απευθύνει κάλεσμα στήριξης στους οπαδούς της ομάδας του.

Οι οπαδοί μας είναι εκπληκτικοί!

-Αρούνα, κατάφερες πολύ σύντομα να κερδίσεις το θαυμασμό και την αγάπη του κόσμου της ομάδας σου. Πώς σε κάνει να αισθάνεσαι το γεγονός αυτό;

"Σίγουρα αυτό είναι κάτι πολύ σημαντικό τόσο για μένα όσο και για τον κάθε ποδοσφαιριστή γενικότερα. Η μεγαλύτερη αναγνώριση ενός ποδοσφαιριστή είναι η αγάπη που εισπράττει από τον κόσμο της ομάδας στην οποία αγωνίζεται. Και η δική μου ομάδα είναι εκπληκτική, έχει ένα υπέροχο κόσμο που από την πρώτη στιγμή με ενθάρρυνε. Οπωσδήποτε, σε κάθε ομάδα όπου και αν παίξεις η αντιμετώπιση που έχεις από τους οπαδούς είναι πάντα καλή και σημαντική, κι εγώ προσωπικά αισθάνομαι πολύ καλά στον Απόλλωνα όσον αφορά την αντιμετώπιση του κόσμου προς το άτομό μου.

-Θεωρείσαι πλέον ως ένας από τους πιο καλούς επιθετικούς στο πρωτάθλημά μας αυτή τη στιγμή. Εσύ προσωπικά είσαι ευχαριστημένος με την απόδοσή σου;

Ναι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Εντάξει σίγουρα υπάρχουν πάντοτε τα περιθώρια βελτίωσης και πάντα θα διεκδικάς το καλύτερο για να φτάσεις ψηλά. Όμως μπορώ να πω πως είχα μια καλή χρονιά φέτος. Με εξαίρεση βέβαια εκείνο το παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ στο Τσίρειο, όπου και τιμωρήθηκα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος όμως γενικά από την απόδοσή μου και την παρουσία μου τον Απόλλωνα.

-Τι είναι αυτό το οποίο σε ενθουσίασε περισσότερο στον Απόλλωνα;

Οι οπαδοί. Οι οπαδοί της ομάδας πραγματικά είναι εκπληκτικοί. Μας ενθαρρύνουν πάντα και είναι συνέχεια στο πλευρό μας. Η παρουσία τους στο γήπεδο είναι πολύ σημαντική για μας. Αν και ξέρω πως τους έχουμε πληγώσει και απογοητεύσει, εντούτοις αυτοί συνέχισαν να έρχονται στο γήπεδο και να πιστεύουν σε αυτή τη ομάδα, πράγμα πολύ σημαντικό για τον κάθε ποδοσφαιριστή.

-Ποια είναι η σχέση σου με τους συμπαίχτες σου;

Έχω πραγματικά μια πολύ πολύ καλή σχέση με τους συμποδοσφαιριστές μου. Προσπαθώ πάντα να είμαι καλός με όλους ανεξαιρέτως. Όταν είσαι καλός με τους άλλους και δεν δημιουργείς προβλήματα τότε και οι άλλοι είναι εντάξει μαζί σου. Έχουμε πολύ καλή σχέση και επικοινωνία και είμαι πολύ ευχαριστημένος καθότι δεν έχω ούτε και είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα.

Μας στοίχισαν τα παιχνίδια με ΑΠΟΕΛ
-Όλοι φέτος περίμεναν πως ο Απόλλωνας θα ήταν ανάμεσα στις 4 πρώτες ομάδες. Τι πήγε όμως στραβά στη συνέχεια και η ομάδα έμεινε τόσο πίσω;

Πραγματικά είχαμε πολλά προβλήματα αυτή τη σεζόν. Δεν ξεκινήσαμε καλά. Χάσαμε βαθμούς εκεί που δε θα έπρεπε, ακολούθως αλλάξαμε προπονητή, έφυγαν και κάποιοι παίχτες κι έτσι μια σειρά από ατυχή αποτελέσματα ακολουθούσε το ένα το άλλο. Είχαμε και αυτά τα παιχνίδια με το ΑΠΟΕΛ τα οποία δεν τέλειωσαν ποτέ και στα οποία χάσαμε 6 βαθμούς που μπορούσαμε, όπως παίξαμε, να πάρουμε. Προσωπικά, πιστεύω πως οι απώλειες αυτές έπαιξαν τεράστιο ρόλο και για τη συνέχεια, κυρίως στην ψυχολογία της ομάδας. Όμως, όπως προανέφερα χάθηκαν βαθμοί σε κάποια παιχνίδια που δεν έπρεπε να χάσουμε και όλα αυτά μας έφεραν πίσω στερώντας μας στο τέλος και τη θέση αυτή στην πρώτη τετράδα.

Με ενδιαφέρει επιστροφή στο εξωτερικό...

Το συμβόλαιό σου με τον Απόλλωνα λήγει αυτό το καλοκαίρι. Αρκετές ομάδες έχουν εκφράσει ενδιαφέρον να σε εντάξουν στη δύναμή τους. Έχεις μιλήσει με οποιονδήποτε παράγοντα από κάποια άλλη ομάδα;

Όχι δεν έχω μιλήσει με καμία άλλη ομάδα. Περιμένω το τέλος της σεζόν όσον αφορά το τι θα κάνω. Αυτή τη στιγμή έχουμε πολύ δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας. Έχουμε το στόχο του Κυπέλλου και για να τον επιτύχουμε πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτό και σε τίποτα άλλο. Και εγώ αυτή τη στιγμή αυτό που θέλω είναι να παραμείνω προσηλωμένος στους δύσκολους αγώνες που ακολουθούν και όσον αφορά τη συνέχεια, έχω ακόμη πολύ χρόνο μπροστά μου για να πάρω κάποια απόφαση.

-Θα επιμείνω λίγο σε αυτό το ζήτημα καθότι πληροφορίες αναφέρουν πως βρίσκεσαι πολύ κοντά σε συμφωνία με την Ομόνοια...

Όχι, πραγματικά. Δεν έχω συζητήσει τίποτα και με καμιά ομάδα. Σκέφτομαι πως πρέπει πρώτα να τελειώσει το τρέχον συμβόλαιό μου και μετά να αποφασίσω για οτιδήποτε. Αυτή τη στιγμή είμαι ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα και αγωνίζομαι για αυτή την ομάδα με σκοπό να τη βοηθήσω στην επίτευξη των στόχων της. Αυτό που προέχει τη δεδομένη στιγμή είναι όπως προανέφερα, οι στόχοι που έχουμε μπροστά μας και οι δύσκολοι αγώνες που ακολουθούν. Όποια αναφορά σε οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή δεν ωφελεί και δεν είναι του παρόντος να γίνει.

-Τι είναι αυτό που θα ήθελες περισσότερο αυτή τη στιγμή όσον αφορά την καριέρα σου: να συνεχίσεις στην Κύπρο ή να πάρεις μια μεταγραφή στο εξωτερικό;

Αγωνίστηκα φέτος για πρώτη φορά στην Κύπρο και πραγματικά μου άρεσε η παραμονή μου εδώ. Σίγουρα θα ήθελα να συνεχίσω αν όλα πάνε καλά και οι συνθήκες το επιτρέπουν. Όμως ειλικρινά, θα μου άρεσε να επιστρέψω στην Ευρώπη και αυτό είναι που θα ήθελα αν προκύψει κάτι. Παρόλα αυτά, δεν έχει προκύψει οτιδήποτε προς το παρόν και όπως προανέφερα, είμαι ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα μέχρι το τέλος της σεζόν. Όταν κλείσει η σεζόν, τότε θα πάρω περαιτέρω αποφάσεις.

Mπορούμε, αν πιστέψουμε στο Κύπελλο

-Όσον αφορά τη συνέχεια της ομάδας στο Κύπελλο, πόσο αισιόδοξος είσαι;

Έχουμε πολύ δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας. Δεν πρέπει να θεωρήσουμε τίποτα δεδομένο. Πρέπει να είμαστε σοβαροί και συγκεντρωμένοι στους δύσκολους αγώνες που ακολουθούν. Χρειάζεται προσπάθεια, δεν πρέπει να τα βάλουμε κάτω και για να επιτύχουμε αυτό το στόχο πρέπει πρώτα από όλα εμείς οι ίδιοι να πιστέψουμε σε αυτό. Μόνο έτσι θα φέρουμε εις πέρας το δύσκολο αυτό έργο που έχουμε.

Ποιο θεωρείς το βασικότερο πλεονέκτημα της ομάδας σου σε σχέση με τους υπόλοιπους διεκδικητές του Κυπέλλου;

Πιστεύω πως με τους οπαδούς και τους παίχτες που έχουμε στη διάθεσή μας μπορούμε να πετύχουμε πολλά. Ο Απόλλωνας είναι μια από τις καλύτερες ομάδες στο κυπριακό ποδόσφαιρο. Διαθέτει ποδοσφαιριστές που θα μπορούσαν άνετα να αγωνιστούν σε οποιανδήποτε ομάδα της Κύπρου. Οπόταν μετά και τα προβλήματα που είχαμε φέτος, το Κύπελλο είναι πλέον η μόνη ευκαιρία διάκρισης που μας απομένει και πρέπει να την εκμεταλλευτούμε σωστά. Αυτό το γεγονός μας πεισμώνει και μας εφοδιάζει με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα στην προσπάθειά μας και πιστεύω πως αυτό, σε συνδυασμό με τον κόσμο όπως προανέφερα, είναι το μεγαλύτερό μας πλεονέκτημα.

Θέλουμε τον κόσμο δίπλα μας
-Κλείνοντας, το δικό σου μήνυμα-κάλεσμα που θα ήθελες να απευθύνεις στον κόσμο της ομάδας σου...

"Μετά από όλα όσα έγιναν στη φετινή χρονιά έχουν δίκαιο να αισθάνονται απογοητευμένοι. Δεν τα πήγαμε όσο καλά περίμεναν, όμως τώρα έχουμε το Κύπελλο μπροστά μας και αυτό το στόχο θα τον κυνηγήσουμε με όλες μας τις δυνάμεις. Τους ευχαριστούμε που όλο αυτό το διάστημα ήταν δίπλα μας και τους καλούμε να συνεχίσουν να είναι δίπλα στην ομάδα, εξακολουθώντας να δίνουν το βροντερό τους παρόν στο γήπεδο. Η στήριξή τους είναι πολύ σημαντική για μας και οπωσδήποτε για να πετύχουμε πρέπει να τους έχουμε στο πλευρό μας και τότε θα καταφέρουμε να τους δώσουμε τη χαρά που θέλουν".

H συνέντευξη δημοσιεύτηκε την Παρασκευή (12/4) στο περιοδικό "THE MATCH". Ο άσος του Απόλλωνα μίλησε στην Έλενα Στυλιανού.

http://www.protathlima.com/content/main/story.jsp?id=20680

Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Μπάμπα: «Δεν μίλησα με άλλη ομάδα»

Δημοσίευση από mikez Την / Το Σαβ 12 Απρ 2008, 13:55

ΟΚ Μπαμπά-ψεύτη Razz

mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.dokari.com

Δημοσίευση από apollonara Την / Το Δευ 14 Απρ 2008, 09:09

EN THEN OLLOI SLOGAR KAI POURSAIDETIES RE FILE Very Happy

apollonara
ΑΓΡΟΤΙΚΟ

Αριθμός μηνυμάτων : 49
Registration date : 28/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Δημοσίευση από chris Την / Το Δευ 14 Απρ 2008, 11:03

oneireukese to mpampagkol re anorthosiatoui alla xereis to polla kala oti en eshei ipothesi na to piaseis. en tze peta kathe xrono i shina

chris
ΑΓΡΟΤΙΚΟ

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Τόπος : Sto kosmo mou eimai xamenos, Apollon Fygas Kai Ftiagmenos
Registration date : 18/03/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.apollonfans.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης